Elusive Demographic Finally Beginning to Invest in Bitcoin (BTC), Reports River Financial

Firma świadcząca usługi finansowe Bitcoin River Financial twierdzi, że nieuchwytna demografia inwestorów zaczyna inwestować w BTC.

W tym roku, według River Financial, wyż demograficzny wykazuje znacznie większe zainteresowanie kryptokur walutami. Firma twierdzi, że w 2020 roku zaobserwowała dwukrotny wzrost liczby klientów w każdym miesiącu, napędzany przez nowych inwestorów w waluty kryptograficzne w wieku powyżej 55 lat.

Średni miesięczny wolumen transakcji Bitcoinów również wzrósł o 80%, przy czym od marca wzrost ten wyniósł 77%.

Baby boomers, którzy urodzili się w latach 1946-1964, posiadają obecnie ponad połowę majątku gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. W 2019 roku badanie pokazało, że tylko 29% w tej grupie wiekowej uważa, że kryptończycy będą powszechnie akceptowani w następnym dziesięcioleciu.

Szef River Financial, Alex Leishman, mówi, że Bitcoin jest coraz bardziej akceptowany jako klasa aktywów. W maju legenda funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones ujawnił, że kupuje Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją, a nawet porównał królewską monetę do handlu złotem w latach 70-tych.

W wywiadzie dla Bloomberga Leishman częściowo przypisuje wzrost transakcji BTC firmy do nieograniczonej polityki pieniężnej Fedu.

„Wzrost aktywności, który obserwujemy od początku 2020 roku, jest częściowo inspirowany bezprecedensową interwencją monetarną Rezerwy Federalnej“.